I półrocze 2014/2015


Od geografii do kuchni

14.01.2014 r., w środę na przerwie obiadowej odbyła się wystawa w ramach projektu z geografii pt. „Od geografii do kuchni. Czy geografia państw ma wpływ na zwyczaje kulinarne? – na przykładzie wybranych państw Europy: Włoch, Hiszpanii i Francji.”, która została zorganizowana przez ucznia klasy IIb Krzysztofa Buta. Celem było pokazanie uczniom, w jaki sposób klimat, położenie geograficzne i gleby mają wpływ na zwyczaje kulinarne mieszkańców wybranych krajów. Przyjemnym dodatkiem do obejrzenia wystawy była degustacja tradycyjnych potraw i produktów, pochodzących z Włoch, Hiszpanii i Francji. Gimnazjaliści mieli możliwość skosztować koreczki z francuskimi serami, hiszpańskie chorizo, ciasto cynamonowe, pączki weneckie, kanapki z pesto i rukolą lub mieszanką sałat, melona, a także słodyczy z ciasta francuskiego. Wystawa ta cieszyła się ogromną popularnością, a produkty szybko znikały z półmisków.

Obraz 114


WOŚP w Karniewie

wosp 256Już po raz kolejny młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie włączyła się w akcję WOŚP. Tegoroczny 23 finał odbywał się pod hasłem:
„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej”.
W ramach sztabu makowskiego młodzież kwestowała wśród uczniów karniewskich szkół, Urzędu Gminy, w miejscowościach: Karniewo, Szwelice, Łukowo i Węgrzynowo.
Podsumowanie akcji odbyło się w Urzędzie Gminy Karniewo, gdzie dołączyli wolontariusze ze szkoły podstawowej. Uczniowie zbierali do 10 puszek – 6 z gimnazjum i 4 ze szkoły podstawowej.Wolontariuszki – uczennice PG im. Jana Pawła II w Karniewie to: Paulina Jackowska, Aleksandra Skórzyńska, Aleksandra Dublicka, Marta Niestępska, Magdalena Szymańska, Aneta Kuczyńska, Sandra Kraśniewska, Magda Sierzan, Dominika Łachmańska, Kamila Gralewska.
Opiekunami całej akcji w Karniewie byli: p. Teresa Michalak, p. Krzysztof Twardowski i p. Waldemar Zając.
Zebraliśmy łączna kwotę 3416,66 zł (rekordzistka Magda Szymańska – 800 zł).
Dziękujemy!


Spotkanie profilaktyczne

Gabriel FleszarW środę 17 grudnia 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie odbyło się spotkanie profilaktyczne zatytułowane “Wolności oddać nie umiem”, które poprowadził Gabriel Fleszar. Spotkanie to miało formę mini koncertu przeplatanego autentycznymi historiami z życia o tematyce profilaktyczne.


Konkurs wiedzy o uzależnieniach

12 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o uzależnieniach oraz asertywności, w którym udział brali pierwszoklasiści. Oczywiście, jak to w konkursie, nie mogło zabraknąć jury. Tę rolę pełniły: p. Krystyna Kucińska – członek Komisji do spraw uzależnień działającej przy budynku gminy Karniewo; p. Aneta Wronowska i p. Katarzyna Ciok. Prowadzącym była p. Zenona Żychowska. Były cztery konkurencje:
– test wiedzy,
– plakat na temat,
– wiersz lub piosenka,
– scenka.
W każdej z nich zwyciężała klasa, której przedstawiciele zaprezentowali się najlepiej. Na końcu jury wręczyło nagrody, ufundowane przez Komisję do spraw uzależnień w Karniewie. Można było wygrać piłkę do siatkówki, koszykówki lub zestaw paletek do pin ponga z piłeczkami.
Dzięki temu konkursowi klasy dowiedziały się dużo o uzależnieniach, ich przyczynach oraz skutkach.


Otrzęsiny klas I

16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona, który rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie SU zaprezentował część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt. „Szkolna Gala Oskarów”. Nauczyciele mieli okazję przejść się po czerwonym dywanie i odebrać dyplomy w różnych kategoriach, m.in. ”Złota Katarynka”, „Złota piła”, „Zakręcona Fatamorgana” itp. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka, a na niej otrzęsiny. Najpierw smerf malarz zaprezentował namalowane przez siebie obrazy. Przedstawiały one wychowawców pierwszaków w różnych etapach życia (etap niemowlęcy, czas przedszkolo-szkolny oraz etap studiów). Uczniowie klas I musieli odgadnąć, na których fotografiach jest ich wychowawca. Wiedzę o szkole sprawdził Ważniak. Zadał kilkanaście pytań dotyczących szkoły (np. Gala OskarówIle stopni dzieli I piętro od parteru). Następnie smerfetka Krawiec poprosiła chłopców, aby przyszyli 3 guziki w ciągu 3 minut. Smerf Harmoniusz przetestował umiejętności muzycznie pierwszaków w teleturnieju „Jaka to melodia?”. Pracuś z kolei przywołał do siebie po jednej dziewczynie z każdej klasy. Ich zadaniem było jak najszybsze wbicie gwoździa. Następnie nadszedł czas na konkurencje sportowe przeprowadzone przez smerfa Osiłka. Nasi koledzy i koleżanki sprawdzili się jako kierowcy. W drugiej rundzie najważniejszy był spryt i szybkość. Otrzęsiny zakończyły się Uroczystą Przysięgą Gargamela. Przedstawiciele klas I złożyli pod tekstem przysięgi odciski kciuka. Wszyscy dobrze się bawili, choć rywalizacja była zacięta. Klasy pierwsze zremisowały, a my, Smerfy i Smerfetki z radością przyjęliśmy ich do społeczności szkolnej.

Wybory do Samorządu uczniowskiego.sy 1

25.09.2014r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Reprezentantami braci uczniowskiej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie zostali: Magda Szymańska, Ewelina Falba, Paulina Jackowska, Oliwia Czarnowska, Sebastian Wiśniewski, Paulina Kacprzycka, Patrycja Gronowska, Adam Wygryz, Patryk Grzymałowski, Dominika Łachamńska, Kamila Gralewska, Artur Kuc, Damian Łuniewski, Bartosz Kujawka, Dominik Szczerba, Sylwia Kołodziejska, Tomasz Buta i Piotr Maruszewski.


Wycieczka do Rostkowa
20 września 2014r. o godzinie 1500 zebraliśmy się przed Kościołem w Karniewie. Gdy o 15.30 wszyscy już byli na miejscu, wyjechaliśmy. Na miejscu byliśmy około godziny 16.30. Niektórzy z nas kupowali pamiątki, reszta poszła na plac. Przed Mszą świętą, która miała się odbyć o godzinie 18, jeden z księży poinformował nas, że podczas Eucharystii będzie możliwość się wyspowiadania. Wielu z nas skorzystało z tego daru 😉 Piękne słowa jednego z księży sprawiły, że się wzruszyłam…Po nabożeństwie wszyscy uczestniczyliśmy w koncercie grupy „Strona B”. Doskonale bawiliśmy się przy muzyce tego zespołu… Zrozumiałam, że Boga można wielbić na różne sposoby i przy różnej muzyce. Dla wielu z nas był to czas wzruszenia i przemyśleń 🙂
Po zakończonym koncercie udaliśmy się do autokaru zmęczeni, ale jakże zadowoleni:) Opowiadaliśmy o naszych przeżyciach, dzieliliśmy się wrażeniami. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w takim przedsięwzięciu.

Spotkanie z pielęgniarką

18.09.2014r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się prelekcja pielęgniarki p. Bożeny Górskiej na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady postępowania w takich przypadkach jak krwotok z nosa, stłuczenia, złamania a także utrata przytomności, skaleczenia oraz zadławienia.

Spot. z piel.

SIĘGAMY DO ŹRÓDEŁ
1 września w wyjątkowy sposób rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Główny powód do świętowania to 10. rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył biskup Roman Marcinkowski, dziękowaliśmy nie tylko za dar wakacji, ale również za patrona, który prowadzi nas ku dorosłości.
Z tej okazji została przedstawiona gościom i społeczności szkolnej historia ostatniego dziesięciolecia w formie prezentacji multimedialnej pt. Kartki z kalendarza oraz część artystyczna pt. Blask świętości. W sali pamięci zebrano pamiątki związane z Ojcem Świętym oraz jego dzieła. Ponieważ dziś przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, w bibliotece można było obejrzeć wystawę poświęconą militariom z prywatnych zbiorów p. J.Chmielewskiego.
Naszą uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych i lokalnych przedsiębiorców, kapłani, policjanci, strażacy, orkiestra dęta, seniorzy z zespołu Karniewiacy, dyrektorzy szkół oraz placówek związanych z oświatą, rodzice oraz uczniowie szkoły podstawowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s