I półrocze 2015/2016


 

Wyjazd do Korczakówki

8 grudnia 2015 r. członkowie SU: Marta Jakubiak, Oliwia Czarnowska, Paulina Kacprzycka, Patrycja Gronowska, Alicja Otłowska, Eliza Szwejk pod opieką pani Małgorzaty Żychowskiej odwiedzili podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej w Ostrołęce Korczakówka. WP_20151208_026Dzięki ofiarności społeczności szkolnej i zaangażowaniu wielu uczniów mogliśmy zabrać ze sobą prezenty. Były to przede wszystkim przybory szkolne, tj. kredki, długopisy, zeszyty, ołówki oraz jabłka. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również pierniczki dla każdego z dzieci. W placówce mieszka trzydzieścioro podopiecznych w różnym wieku. Nasze spotkanie przebiegało w atmosferze zabawy. Po krótkim zapoznaniu się, dziewczęta z Samorządu przeprowadziły z pomocą opiekunów zabawy integracyjne m.in. gąsienica z balonami, w które bardzo zaangażowały się dzieci z placówki. Mieliśmy wrażenie, że nasza obecność tam była bardzo potrzebna. Na zakończenie spotkania zostaliśmy zaproszeni do pokoi dzieci, mogliśmy zobaczyć warunki w jakich mieszkają i przygotowują się do lekcji podopieczni Korczakówki. Było to dla nas bardzo ważne doświadczenie, dające wiele do myślenia.

Samorząd Uczniowski dziękuje bardzo wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej dla Placówki Korczakówka oraz Panu Stanisławowi Myszce, który zawiózł nas do Ostrołęki.

WP_20151207_005

 


Święto Edukacji Narodowej i pasowanie klas pierwszych

galeria…

W dniu 13.10.2015 r. we wtorek odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klas I oraz Święto Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w święcie zaproszeni goście,  wicewójt gminy Karniewo pan Kukawka oraz przewodniczpppąca rady rodziców pani Renata Kozicka. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej. Po oficjalnym przyjęciu pierwszoklasistów do grona uczniów gimnazjum im. Jana Pawła II przez panią dyrektor Eweliną Stępkowską nastąpiła cześć artystyczna przygotowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Żychowskiej. Uczniowie w humorystyczny sposób zaproponowali nowe trendy mody dla nauczycieli. Były również muzyczne dedykacje dla pracowników szkoły. Gwoździem programu okazała się piosenka „Jestem kawałek podłogi.”Na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy otrzymali od uczniów własnoręcznie przygotowane babeczki z dedykacją.


Pierwsze spotkanie SU

2 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Małgorzatą Żychowską udał się do gospodarstwa agroturystycznego ,,Pod dębami” u państwa Myszków. Gimnazjaliści opracowali plan pracy na przyszły rok, w czasie zabawy zintegrowali się. Od pana Stanisława Myszki dowiedzieli się jak powstaje sok z jabłek. Na koniec przy ognisku piekli kiełbaski. 20151002_151117


 

Wybory do SU

galeria…