II półrocze 2014/2015

Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej dziewcząt

    W dniach 1- 3.06.2015r. odbył się Szkolny Turniej SiatkówkiPlażowej dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 8 par, które zostały rozlosowane do dwóch grup, w których grały „każdy z każdym”. Grupa  A: 1) Ewa Rzewnicka, Monika Pyra IIb, 2) Paulina Kacprzycka, Małgorzata Wiśniewska Ic, 3) Aneta Szwejk, Magdalena Szymańska Ia, 4). Wiktoria Rydzik, Katarzyna Wielgolewska IIb.  Grupa B: 1) Marta Jakubiak, Monika Karczewska IIb, 2) Ewelina Matusiak, Roksana Rydzewska Ib, Paulina Jackowska, Wiktoria Gutowska Ia, Dominika Łachmańska IIb, Ewelina Falba Ia. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, w której rozegrały mecze o poszczególne miejsca. I miejscezdobyła Marta Jakubiak i Monika Karczewska wygrywając wynikiem 2:0 (17:15, 15:6)z Ewą Rzewnicka i Moniką Pyra. III miejsce zajęła Dominika Łachmańska i Ewelina Falbawygrywając 2:0 (15:7, 15:11) z Pauliną Kacprzycką i Małgorzatą Wiśniewską. Gratulacje dla wszystkich uczestniczek za wolę walki i zaangażowania.

mś

tś


Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Myszków

22 maja 2015r. w piątek odbyła się wycieczka klasy IIIb z opiekunem panią Małgorzatą Żychowską do Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Myszków.
O 8:00 wszyscy zebraliśmy się przed szkołą. Pani Żychowska poprosiła nas abyśmy podzielili się na grupy i rozdała karty pracy. Następnie ruszyliśmy w drogę. W czasie kiedy szliśmy do państwa Myszków pani od geografii opowiadała nam różne ciekawostki dotyczące Karniewa, a my uzupełnialiśmy karty pracy. Dokonywaliśmy obserwacji w terenie.
Gdy dotarliśmy na miejsce pan Myszka już na nas czekał. Na początek zaprosił nas do edukacyjnej chaty. Każdy zajął miejsce przy stole. Gospodyni przyniosła ciepły kompot i ciasto, a my zaczęliśmy sprawdzać nasze karty pracy i analizować obiekty przyrodnicze napotkane podczas drogi. Chłopcy wyznaczyli kierunki z wykorzystaniem mapy i busoli.
Następnie był czas wolny. Każdy mógł porozmawiać, odpocząć, np. podczas grania w ping-ponga lub kule bule. Na sam koniec zostaliśmy zaproszeni na ognisko, które odbyło się w pobliżu gospodarstwa, za sadem. Wokół przyroda, świeże powietrze. Gospodarze wszystko przygotowali, ognisko paliło się, była ciepła herbata, kiełbaski. Spędziliśmy naprawdę miło czas.
O 10:30 musieliśmy opuścić państwa Myszków, żeby nie spóźnić się na następną lekcję. Było nam bardzo przykro.
Bardzo spodobało nam się te wyjście, ponieważ wszyscy miło spędziliśmy czas dobrze się bawiąc, a zarazem ucząc się. Był to czas spędzony na świeżym powietrzu w bardzo miłym towarzystwie. Pogoda była wymarzona. Po prostu było bardzo fajnie!
Dziękujemy pani Żychowskiej oraz państwu Myszkom za spędzenie czasu w tak przyjemny sposób.

wm

Wycieczka w góry

Od 18 do 21 maja 2015 roku 25 uczniów naszego gimnazjum z klas I-III uczestniczyło w wycieczce, by zwiedzić Ziemię Kłodzką i poznać tereny przygraniczne w Czechach. Opiekunami wycieczki byli; p. Daniela Wawrzonkowska, p. Małgorzata Żychowska oraz p. Rafał Witkowski.
Główne atrakcje to:

  • zwiedzanie Rynku Głównego Wrocławia,
  • wspinaczka na Szczeliniec Wielki,
  • wyjazd do Adrspachu w Czechach (Skalnego Miasta),
  • pobyt w Kopalni Złota.

Ponadto gimnazjaliści odwiedzili Kłodzko, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Średniowieczny Park Techniki i podziwiali urocze wodospady.
Wycieczka zintegrowała nastolatków, ukazała piękno połu­dnia Polski, nauczyła samodzielności i pracy w grupie, a wspinaczka na najwyższy szczyt w Górach Stołowych pokazała, że warto osiągać zamierzone cele.
Finansowo wspomogli nas:
– SPHR w Karniewie,
– PUH “DREWEX” – Rafał Durka’
– Waldemar Krzysztof Cejmer “Stacja Paliw Gołymin i Karniewo”,
– Dyrekcja i Rada Rodziców Publicznego Gimnazjumim. Jana Pawła II w Karniewie,
– Spółdzielnia Uczniowska “Grosik” przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie,
– Wójt Gminy Karniewo oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.wr


Obchody Dnia Europejskiego w Gołyminie- Ośrodku

13 maja 2015r. wybraliśmy się grupą 24 osób do Publicznego Gimnazjum w Gołyminie – Ośrodku, aby uczestniczyć w ważnym dla tej szkoły wydarzeniu, jakim są obchody Dnia Europejskiego.
Na miejscu byliśmy około godziny 10.00. Zostaliśmy mile przywitani przez uczniów tamtejszej szkoły. Imprezę rozpoczął pokaz układu tanecznego w wykonaniu dziewcząt ze Szkolnego Klubu Europejskiego. Po nim odbywały się kolejno zaplanowane wcześniej konkurencje. Każdej klasie przydzielono inny kraj. Klasy prezentowały wykonany wcześniej plakat o uzależnieniach. Następnie odgrywane były scenki przedstawiające legendy związane z danym krajem. W dalszej części uczniowie mieli za zadanie zaprezentować jednego ze sławnych obywateli danego kraju. Najbardziej efektowną konkurencją było zatańczenie przez przedstawicieli klas tradycyjnego tańca ludowego. Po zakończeniu tej konkurencji zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej a później na sali gimnastycznej mieliśmy przyjemność skosztować tradycyjnych przysmaków Węgier, Austrii, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Grecji. Uroczystość zakończyła się ogłoszeniem wyników i przyznaniem nagród pieniężnych. Największą ilość punktów i tym samym I miejsce zdobyła klasa IIIa. II miejsce zajęła klasa Ia, a III miejsce Ib.
Do szkoły wróciliśmy około godziny 12.00, pełni radości, wspomnień i pomysłów na Dzień Europejski w naszej szkole w przyszłym roku.


Konkurs geograficzny

15 maja 2015 r. na godzinie 4 lekcyjnej w sali numer 207 odbył się szkolny konkurs geograficzny na temat wiedzy o wybranych państwach Europy: Włoszech, Hiszpanii i Francji pt. „Od geografii do kuchni. Czy geografia państw ma wpływ na zwyczaje kulinarne? – na przykładzie wybranych państw Europy: Włoch, Hiszpanii i Francji.” w ramach projektu stypendialnego z geografii. Do konkursu zgłosiło się łącznie 14 uczniów z klasy IIa, IIb i IIIb. W ramach przygotowania do konkursu ochotnicy musieli zapoznać się z prezentacją dotyczącą powyższych zagadnień. Po dwóch tygodniach 10 osób z 14 uzupełniło arkusze konkursowe. Na wypełnienie ich, uczniowie mieli 45 minut. Konkurs składał się z 12 zadań zamkniętych, w których tylko jedna odpowiedź była poprawna, dwóch zadań na dobieranie definicji wyrazów do odpowiednich słów oraz jednego zadania na podpisanie fotografii. Wszyscy uczestnicy skończyli pisać pracę przed czasem. Maksymalnie można było otrzymać 25 punktów. Spośród dziesięciu prac wybrano trzy najlepsze. Trzecie miejsce zostało przyznane uczniowi klasy IIA – Jakubowi Szwejk (18 pkt.), drugie uczennicy klasy IIIB – Aleksandrze Łachmańskiej (20 pkt.) oraz pierwsze uczniowi klasy IIA – Dawidowi Wiśniewskiemu (21 pkt.). W najbliższym czasie zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe oraz wpisane do dziennika oceny z geografii. Pozostali uczestnicy dostaną uwagi pozytywne za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział!

kg1


Wycieczka do Ciechanowa

19 maja 2015 roku o godzinie 8.00 klasa IIa i dwie uczennice z IIb wraz z opiekunami: p. Eweliną Siemiątkowską, p. Waldemarem Zającem i p. Justyną Sadowską wybrały się na wycieczkę do Ciechanowa.
Wyjazd obejmował zwiedzanie Muzeum Szlachty Mazowieckiej i udział w lekcji muzealnej pt. „Samuraje”, seans w kinie „Łydynia”, basen lub zakupy w galerii handlowej, pizzę, a na koniec wizytę w Zamku Książąt Mazowieckich.
Ok. 17.30 wszyscy cali i zdrowi, wróciliśmy do Karniewa. Szczegółowe informacjena temat wycieczki omówione zostały w sprawozdaniu Karoliny Ickiewicz w najnowszym numerze „Żaka”. Zachęcam do lektury!
Klaudia Wicher kl. IIawc2

20150519_084329


Konkurs patriotyczny

6 maja 2015 w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II w Karniewie odbył się II Szkolny Konkurs Patriotyczny.
Jury w składzie p. Aneta Wronowska, p. Ewa Balińska oraz Damian Łuniewski przyznali nagrody.
W kategorii recytacja:
I miejsce Sara Dlugoszewska kl. II a
II miejsce Dominika Łachmańska kl. IIb
III miejsce Angelika Majkowska kl.IIIa
Wyróżnienie Magdalena Mikołajska kl.Ic

W kategorii śpiew:
I miejsce Marta Jakubiak kl. IIb
II miejsce Alicja Jaglarska i Alicja Czarnecka kl. IIIb
III miejsce Agata Lustyk kl. I c
Wyróżnienie Roksana Rydzewska kl. Ibkp 1


UNICEF Wszystkie Kolory Świata
Nasza szkoła uczestniczy w akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata. W ramach akcji uczniowie gimnazjum szyli lalki.
zdj-1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s